ABD’de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu

Ankara’da, hafif ticari araç kamyona çarptı: 2 ölü
Haziran 14, 2020
Bursa’da intihar girişinine itfaiye müdahale etti
Haziran 14, 2020

ABD’de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu

ABD'de polis 1 siyahi Amerikalıyı sokak ortasında vurdu ABD’de siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin gerisinde başlayan ve haftalardır aralıksız protestolara rağmen polis şiddeti son bulmuyor. Protestolar devam ederken polisin zorlama kullanımında da doz her geçen gün artıyor. Georgia eyaletine tabi Atlanta kentinde dün gece polis aldığı ihbar üzerine bir fast-food restoranına ait park alanına gitti. ABD’de polis 1 siyahi Amerikalı daha öldürdü
Park alanında arabasının içinde uyuyan 27 yaşındaki siyahımsı Rayshard Brooks’u araçtan indirerek, gözaltına edinmek istedi. Brooks’un polise direndiği sırada şok tabancası ile vurulduğu görülürken, arkasında polisin elindeki şok tabancasını alarak, olay yerinden kaçtığı anlar kameralara yansıdı. Polis, Brooks’u kaçtığı sırada vurarak, öldürdü.Georgia Eyaleti Soruşturma Bürosu (GBI) kadar yapılan açıklamada “Cuma günü memurlar saat 22:33’te bir 911 çağrısına yanıt verdiler. Park edilmiş bir araçta uyuyan ve öteki müşterilerin araçlarına engel olan bir adam hakkında ihbar aldılar. Olay yerine ulaşan memurlar kendisine test yapmak istediler. Oysa başarısız oldular. Bunun üzerine önleyici nezaret kararı aldılar. Bu sırada hayatını kaybeden kişi gözaltına alınmaya direndi. Memurlar şok tabancası uygulamak zorunda kaldı” ifadeleri kullanıldı.

GBI, olayla ilgili sosyal medyada yer alan videonun incelendiğini aktarırken, Brooks’un kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir