Adobe, Flash kullanımını sona erdireceği tarihi açıkladı

Serie A geri dönüyor
Haziran 19, 2020
İstanbul’da Özbekler için tahliye uçuşu yapıldı
Haziran 19, 2020

Adobe, Flash kullanımını sona erdireceği tarihi açıkladı

Adobe, Flash kullanımını sona erdireceği tarihi açıkladı İlk olarak 1996 yılında kullanıma sunulan ve günümüzde artık popülerliğini kaybeden flash içeriklerine, bundan böyle Adobe tarafından bile takviye verilmiyor. Çoğu kritik güvenlik açığına sahip flash platformu, hem çoğu kez kimlik avı dolandırıcılığı için de kullanıldı. böylece birçok şirket, bundan böyle içeriklerinde flasha yer vermeme kararı aldı. Örneğin Google, 2020 yılının başlarına içten flash içeriğe sahip internet sitelerini artık arama sonuçlarında göstermeyeceğini duyurmuştu. Ayrıca bağımsız .swf uzantılı flash canlandırma içerikleri de arama sonuçlarından iyice kaldırılacak. flash Bir dönem internet sitelerinin vazgeçilmez multimedia arabulucu olan Flash için yolun sonu belirdi. 

Adobe, devlete ait internet sitesinden yaptığı açıklamayla,  Flash’ın kullanımına 31 Aralık 2020’de son vereceğini resmi olarak duyurdu. Şirketin bu açıklaması, Flash’ın daha pozitif emniyet ya da gizlilik yaması almayacağı anlamına da geliyor.  

Adobe’nin bu kararı sonrası, 31 Aralık 2020 itibarıyla Macromedia Flash ile başlayan 24 yıllık süreç de son bulmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir