Burdur’da 20 gündür koronavirüs vakası yok

42 ilde sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
Haziran 16, 2020
AFAD: 193 artçı deprem meydana geldi
Haziran 16, 2020

Burdur’da 20 gündür koronavirüs vakası yok

Burdur'da 20 gündür koronavirüs vakası yok Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliğine atanan Vali Hasan Şıldak, kentteki bir otelde düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, salgın sürecini iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirtti. Şıldak, derhal Burdur’da koronavirüs vakası bulunmadığını ifade ederek, şöyle konuştu: “Koronavirüs hastalığından 20 gündür Burdur’da değil. Sağlık, güvenlik, jandarma il müdürlükleri ve kaymakamlıklarımız özenli çalıştılar, birlikte bu sonucu elde ettik. Bundan sonradan da dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Kontrollü sosyal hayatın gerekliliklerini keza vatandaşlar keza kurumlar hem de özel sektör işletmeleri olarak uygulamaya devam etmemiz gerekiyor.”
Burdur’da devir yaptığı sürede ekip çalışmasını ön plana çıkardıklarını aktaran Şıldak, kararları tek başına yok, danışarak ve istişare ederek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Şıldak, halkı merkeze bölge içtenlikle yoğrulmuş bir yönetim ortaya koymaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Ben bu çalışmalarımda bana tekrar tekrar takviye olan eşime de teşekkür ediyorum. Ailemi dikkatsizlik ettiğimi burada itiraf ediyorum. Hafta sonlarımız ve akşamlarımız dahil yoğun bir egzersiz temposu içinde bulunduk.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir