Çin’de 27 yeni korona vakası tespit edildi

Portekiz basını: Aboubakar kadro dışı kaldı
Haziran 20, 2020
Bakan Selçuk’tan LGS’ye giren öğrencilere mesaj
Haziran 20, 2020

Çin’de 27 yeni korona vakası tespit edildi

Çin'de 27 yeni korona vakası tespit edildi Asya ülkelerinde koronavirüs salgını kaynaklı vakalar görülmeye devam ediyor.

Çin Ulusal Sıhhat Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte 4’ü yurt dışı kaynaklı 27 yeni koronavirüs vakasına rastlandığı ve virüsten hayatını kaybeden olmadığı bildirildi. Açıklamada, ülkede son 24 saatte kaydedilen yeni vakalardan 22’sinin başkent Pekin’de görüldüğü aktarıldı. Böylece Pekin’de 11 Haziran’dan bu yandan tespit edilen vaka sayısı 205’e yükseldi.

Çin esas karasında bugüne kadar saptama edilen toplam vaka sayısının 83 bin 352 olduğu kaydedilen açıklamada, virüs sebebiyle 4 bin 634 kişinin hayatını kaybettiği, virüse yakalanan 78 bin 410 kişinin de iyileştiği vurgulandı. Başkentte salgının yayılmasını önlemek nedeniyle eğitime geçici olarak ara verilirken, yapılması planlanan spor ve sanat faaliyetleri gibi toplu etkinlikler tedbir amaçlı geçici süreyle durdurulmuştu.

Pekin’de son günlerdeki vakaların odağında yer alan Şinfadi toptancı gıda pazarı civarında 30 Mayıs’tan itibaren yer alan herkesin, yakın temasta oldukları kişilerle evlerinde 14 gün karantinaya alınacağını ve en düşük 2 sefer teste ast tutulacakları belirtilmişti.

Pazarı kapatıp bütün çalışanların test edilmesi talimatını veren yetkililer, 15 Haziran’da pazar yeri yakınındaki 11 konut bölgesini karantinaya almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir