Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da 3’üncü pisti açtı

Zlatan Ibrahimovic, Milan’dan ayrılıyor
Haziran 14, 2020
Namaz için stada giremeyen Osman Amca’ya seccade hediyesi
Haziran 14, 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da 3’üncü pisti açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 3'üncü pisti açtı Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Havaalanı 3. Egemen Pisti Devlet Konukevi ve Camii başlangıç töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: “Hizmete girdiği tarihten beri ülkemizin gururu haline gelen İstanbul Havalimanımız bugün üçüncü egemen pistine, ikinci kulesine ve yeni taksi yoluna kavuşuyor. İstanbul Havaalanı, 2023 hedeflerimizin sembollerinden biridir. Halen inşası süren metro hattının açılmasıyla havalimanımızın şehirle olan temas süresi kısalacaktır. Havalimanımız, yıllık 200 milyon yolcuya değin geliştirilebilecek bir planlamayla inşa edildi. Devlet misafir evimizin ve camimizin hizmete girmesiyle havalimanımızın iki kayda değer eksiğini daha tamamlıyoruz. Yalnızca ulaşım alanında yaptıklarımızın zeka tek başına yüzümüzü ak etmeye tatmin edici olduğuna inanıyorum. Özellikle ulaşım ve sağlıkta çıtayı her geçen gün daha da yukarı çıkarıyoruz. Yurt dışarıda sadece 60 noktaya olan uçuşları 350’ye çıkarmayı başardık. Günde 303 ton olan hava yolu kargo kapasitemiz 2 bin 500 ton seviyelerini buldu. Otoyollarımızda 1714 kilometre olan ağımızı takriben 1400 kilometre ilaveyle 3100 kilometrenin üzerine taşıdık. Ülkemizin dört bir yanını eserlerle donattık. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri gibi eserleri milletimizin hizmetine sunarak, bu kadim şehrin hayat damarlarının her zaman açık kalmasını sağladık. Karşımızdaki eserler bize fazla daha güzellerini fazla daha iyilerini fazla daha büyüklerini yapmamız için ilham, cesaret ve şevk veriyor.
Ulaştırma ve altyapı yatırımlarını aralıksız olarak sürdürmekte kararlıyız. Milletimiz kimin ülke için çalıştığını, kimin de kendi çıkarı peşinden koştuğunu gayet iyi görüyor. Bugün Türkiye’yi dünyada kuvvetli kılan ne varsa hepsini koskocoman mücadeleler ve kavgalar sonunda inşa edebildik.
Yeşilköy’e uçaklar inecek, oradan hemencecik yayalara ait mesafede hastaneye geçilecek. Benzer şekilde Sancaktepe’de aynısı yapılacak ve bununla sağlık turizmini geliştirmiş oluyoruz. Gelişmiş ülkelerin zeka o kadar fazla hususta geri kaldığı bu süreçte alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Lütfen, maske, uzaklık, temizlik, buna dikkat edelim. Buna dikkat etmezsek sıkıntılarımız devam eder. Her ne değin birileri defalarca yaptıkları gibi ülkemizi yine istikrarasızlık batağına çekmek için çırpınıyorlarsa da bunlara katiyen fırsat vermeyeceğiz.
AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir