Dyson, elektrikli aracına ait yeni görüntüler yayınladı

Fenerbahçe hazırlık maçı yaptı
Haziran 8, 2020
Altun’dan Güney Kıbrıs’a Bizans bayrağı tepkisi
Haziran 8, 2020

Dyson, elektrikli aracına ait yeni görüntüler yayınladı

Dyson, elektrikli aracına ait yeni görüntüler yayınladı Geçtiğimiz yıl ekim ayında elektrikli vasıta  projesini sonlandırdığını duyuran  Dyson  sürpriz bir saldırı ile bu modelin prototipini geçtiğimiz haftalarda görücüye çıkarmıştı.

Dyson’ın yeni elektrikli otomobili, tek şarj ile 965 kilometrelik sürüş imkanı sunacak. Bu menzil, elektrikli otomobil dünyasıının en uyarı çeken firmalarından birisi olan Tesla’nın Model X’te sunduğu menzilin takriben iki katı.

Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamaya kadar vasıta, bu menzile ulaşmak için Dyson’ın kendi geliştirdiği katı hâl bataryalarından faydalanıyor. Aracın içinde bulunan iki elektrikli motorun her biri, 200 kW şiddet üretiyor.

7 koltuklu SUV sınıfındaki vasıta, 0’dan 100 kilometre hıza 4,8 saniyede ulaşabiliyor. Elektrikli aracın en yüksek hızı ise 200 kilometre/saat. Dyson gücünü elektrikten bölge otomobilinin prototipinine ait yeni kareleri kamuoyu ile paylaştı. İşte yeni elektrikli otomobilden görüntüler: dyson dyson dyson dyson dyson dyson

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir