Karapınar: Fenerbahçe yönetimi, en doğru kararı verecek

Hüseyin Çimşir: Hakemler daha sağduyulu karar verebilmeli
Haziran 12, 2020
New York, koronavirüs bulaşma riski en düşük eyalet oldu
Haziran 12, 2020

Karapınar: Fenerbahçe yönetimi, en doğru kararı verecek

Karapınar: Fenerbahçe yönetimi, en doğru kararı verecek Süper Lig’in 27. haftasında Fenerbahçe evinde Kayserispor’u 2-1 mağlup etti. Müsabaka sonrası basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Tahir Karapınar, 4 gündür burada olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Ama fazla uzun zamandır burada gibiyim. Takım . mükemmel hazırlamışlar takımı ve ben de bunlara 4 günde katkı yapmaya çalıştım. Bana da saygılı davrandılar. Oyuncularla iyi irtibat kurduğuma inanıyorum. Maçtan önce planlar yaptık fakat her plan tutmuyor. Maça net pozisyonla başladık. Maçın kırılma noktası oldu ve Ozan kırmızı kart fark etti. Burada Ozan’ın da hatası var. Biraz o konularda bezginlik yaşadık. 10 kişi 80 dakika oynadık. Fenerbahçe 8 maçtır kazanmıyor ve buradan maçı çevirmek büyük bir olaydı. İlk yarı 10 kişiyle bile isabetli şut attırmadık. Bunlar bizim için büyük bir başarı. Oyuncular büyük bir ivme kazandı. Bu pandemi sürecinden daha sonra böyle ulaşmak, böyle bir maç Fenerbahçe için koskocoman bir olay. Geri düştük, ikinci devre lakin pes etmedik. Hamleler yaptık ve bunları maçtan önce buluşma yaptığımızda her türlü pozisyona hazırdık. Yetkisiz kalırsak öne geçersek planımız vardı. İleride 3’lüye döndük, Emre’yi kullandık, Vedat ve Mevlüt’ü kullandık. Bunlar bizim açımızdan iyi hamlelerdi ve uyguladılar. Bütün maç 10 kişi oynadık ama rakipten 3 km daha artı koştuk. Bu durumda teknik ekibin başarısıdır. Ben kısa bir zaman önce geldim. Bu şüphesiz teknik ekibin başarısıdır.”
Trabzonspor aleyhinde Emre Belözoğlu’nun forma şansı hakkında konuşan Karapınar, “Her maçın hikayesi ayrı oluyor. Emre koskocoman bir karakter Türk futbolu için. Volkan ve Emre, Fenerbahçe’nin şansıdır. Trabzon maçının hikayesi farklı olacak. O maça kadar plan yapacağız. Bu maç için koskocoman bir katkı yaptı Emre” ifadelerini kullandı. Ozan Tufan’ın pozisyonu hakkında görüşlerini bildiren Tahir Karapınar, şunları söyledi: “Hakemler için konuşmak istemiyorum. İlk önce sarı kart gösterdi. VAR’dan dikkat geldi. Ben pozisyona baktım. Orada bir darbe var. Bu kararlar standart olursa problem değil.”
Geliş süreci ile alakalı konuşan Karapınar, “Buraya gelişim fazla ani oldu. Altyapı koordinatörü olarak anlaştım ve bu 8 maçta bana ödev verdiler. Büyük bir onur. Taraftarlarımıza dar olmalarını bildirmek istiyorum. Fenerbahçe yönetimi en dürüst kararı saptamak için çalışıyor. Beni de çok araştırarak buraya getirdiler. Biz çok konuştuk. Burada katkım olacağına inanıyorum. Ben bir çok camiada çalıştım ve iz bırakmaya çalıştım. Burada da iz teslim etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir