Panathinaikos’un sahibi kulübü satılığa çıkardı

Bursa, su altyapısıyla Türkiye’ye örnek
Haziran 9, 2020
Çanakkale’de çaldığı altınları bozduramayınca, yakalandı
Haziran 9, 2020

Panathinaikos’un sahibi kulübü satılığa çıkardı

Panathinaikos'un sahibi kulübü satılığa çıkardı Panathinaikos’un sahibi Dimitris Giannakopoulos, “Birkaç gün önce babamın çok yakın bir arkadaşı olan Michalis Georgantis, bana bir dosya verdi, ailemin bu kulüp için harcadığı rakamlar yazıyordu. 372 milyon 800 bin euroyu bu kulüp için harcadılar. Bu paraya 3 tane Hilton oteli satın alabilirsin. 2012’den bu yanlamasına ben de 63 milyon euro harcadım. Ailemin bu kulüp için harcadığı paranın tamamını hesapladığımızda ise 470 milyon euro olduğunu görüyoruz. Bunlar hakiki verilerdir. Bu konu hakkında daha önce kimseyle konuşmadım. Acilen herkesin gözünün içine bakıyor ve söylüyorum işte.” dedi. Yunan armatör, “Bu işe amatör olarak başladık. 3.6 milyon euro borçla aldık bu kulübü. Harcadığımız para apaçık. Büyüklerden biri almak istedik ve ayrıca voleybolda, hem basketbolda olduk. peyderpey yükselttik. En büyük kazancımız kupalar değil, çocukların yüzündeki gülümsemedir.” ifadelerini kullandı.

“Basketbola geri dönelim.” diyerek sözlerini sürdüren Giannakopoulos, “Rick Pitino, ailevi nedenlerden ötürü buradan ayrıldı. Anında canavarlar ortaya çıkıp yalanlar yazdılar. Ardındaki Pedoulakis’e görevi verdik. Hemen onu da eleştirdiler. Koronavirüs ise sezonu bitirdi. Yalnızca bu sezon 11 milyon euro para harcadım. EuroLeague’den böyle bir kazancımız yok.” açıklamasını yaptı. Dimitris Giannakopoulos, “Real Madridli yetkililer, son toplantıda “Panathinaikos olmazsa, EuroLeague’in bir anlamı olmaz” dediler. Onlara teşekkür ediyorum. Bunu Bartomeu’nun da anlaması lazım lakin EuroLeague, bizi daima ölüme mahkum etti. 2017’de çok acayip şeyler oldu. Her şeyi bizi Fenerbahçe ile eşleştirmek için yaptılar. Eğer o operasyonlar olmasa, biz çeyrek finalde Anadolu Efes ile eşleşecektik.” iddiasında bulundu.

“Hakemleri bizi bitirmek için kullandılar.” diyen Giannakopoulos, “Hangi birini sayayım? Sayısız katliam işlediler. 2009 finali, 2012 benzeri finali, 2013 Barcelona… CSKA serisinde bizi açık açık doğradılar. Real Madrid serisinde bizi darmadağın ettiler. Bizim dek hakemlerden çeken ikinci bir takım olamaz. Bize kesintisiz şantaj yapıyorlar. Onlara daima, Panathinaikos’un şantajla, tehditle istedikleri yola gelmeyecek bir kulüp olduğunu söyledim.” açıklamasını yaptı. FIBA’nın Şampiyonlar Ligi organizasyonunu da yorumlayan Giannakopoulos, “EuroLeague, sonunda kendine bir rakip buldu. Basketbol Şampiyonlar Ligi geliyor ve kendimce EuroLeague’i geçecek. 2 sene önce hemen şimdi hazır değillerdi lakin acilen yükselmeye hazırlar. Bunu cümbür cemaat görüyor. EuroLeague, Bartemeu’nun arka bahçesine dönmüş durumda. Bana bir daha şantaj yapacak olursa Panathinaikos’u Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne götürürüm. Böyle tarihi kararlar, tarihi değiştirir. PAO’nun milyonlarca taraftarı var. Bizi kesintisiz kara koyun olarak görmekten vazgeçsinler. Biz aile olarak bu kulüp için 500 milyon euro’ya yakın para koyduk. Oyuncular getirdik. Tarih yazdık. Dünya çapında gururlanacak işler yaptık. Olympiakoslular kendi işine baksın. Onların söyledikleri beni katiyen ilgilendirmiyor. Onları tekrar tekrar yendik, yenmeye de devam edeceğiz.” diyerek sözlerini sürdürdü. Giannakopoulos, “Şirketimizin gelir gider dengesine bakacak olursak, bundan böyle daha artı para koyamıyoruz. Panathinaikos’un 5.5 milyon euro paraya ihtiyacı var. 25 milyon euro verecek birine Panathinaikos’u satacağım.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir