Ronaldinho aylar sonra konuştu

Kızı vermediler diye ateş açtı: 2 yaralı, 10 gözaltı
Haziran 9, 2020
Manisa’da minibüs kamyona çarptı: 4 yaralı
Haziran 9, 2020

Ronaldinho aylar sonra konuştu

Ronaldinho aylar sonra konuştu Sahte pasaport nedeniyle Paraguay’da geçirdiği hapis günleri sona eren, ülkeyi terk etmemek kaydıyla terhis edilen ve Paraguay’da Hotel Palmaroga’da mahkeme gününü bekleyen Ronaldinho, Katalonya merkezli spor gazetesi Mundo Deportivo’ya konuştu. İşte Ronaldinho’nun hapis günleri ve yaşadıkları… Barcelona, bu engebeli günlerinde yanına oldu mu? “Barcelona bana daima sevgiyle ve saygıyla yaklaşmıştır. Bütün kalbimle bütün Barcelona camiasına ve taraftarlarına teşekkürlerimi sunuyorum.” Puyol, senin durumunla yakından ilgilendi. Onun gözünde bu dek kıymetli olduğunu biliyor muydun? “Carles ile aramız her zaman fazla özel olmuştur. mükemmel biri. Yalnızca Carles yok tüm Barcelona camiasıyla aramda özel bir senet var. Ben futbolu tutku ve profesyonellikle oynadım. Onlar da benim nasıl biri olduğumu biliyor ve baskı günlerimde destek elini esirgemediler. Carles’in ben hapisteyken sözleri çok önemliydi. Bana şiddet verdi.”
Bulunduğun otel, Barcelona kulübüne ait. Kaderin böyle bir şehirde ve bu şekilde tecelli etmesi nasıl hissettiriyor? “Otelin Barcelona’ya ait olduğunu biliyorum. Barcelona ve ben, sonsuza değin birlikte olacağız. defalarca ikinci vatanım, Barselona şehri olacak. Kalbimin derinliklerine yer alan, unutulmaz bir yer.” Futbolun dünyanın her yerine en birleştirici sporlardan biri olarak kabul ediliyor. Ne düşünüyorsun? “Futbol her tarafta güzel! Özgün ve global bir fenomen. Hayatım baştan başa bana kapıları açan bir armağan oldu. Dünya başıma yıkılırken veya artık nefes alamazken bile yolumu aydınlattı.”
Pandemi sonrası futbol, sence nasıl olacak? “Dünya olarak bambaşka bir deneyim yaşıyoruz. Uzun zaman maçlar oynanmadı. Stadyumlar abes kalacak ve bunu hayal bile edemiyorum. Taraftarın verdiği ekstra enerji olmayacak. Hepimiz, bu ‘yeni normal’e adapte edinmek zorundayız.” Barcelona formasıyla yaşadığın en unutulmaz an hangisiydi? “Bir tanesini seçemem. Barcelona ile yaşadığım çoğu unutulmaz lahza var. çok büyük kupalar kazandık.” Seninle karakterize edilen ve herkese neşeli bir gülümsemen var. Bu gülümsemeni kaybettiğin oldu mu? “Hayat tekrar tekrar basit yok ama sürekli etrafıma neşe saçmaya çalışırım. Bunu da futbol oynayarak yaparım. En fena anlarda, en mutsuz zamanlarda bile futbola sarılırım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir