Schumacher, ameliyat edilecek

Arapların ilk uzay görevi gelecek ay başlayacak
Haziran 11, 2020
Kahramanmaraş’ta, eşinin mezarını her gün ziyaret ediyor
Haziran 11, 2020

Schumacher, ameliyat edilecek

Schumacher, ameliyat edilecek Formula 1’in bir çoklarına kadar gelmiş geçmiş en iyi pilotu olan Michael Schumacher’den haber var. 2013 yılında emekliliiği sırasında gittiği bir tatilde, Fransız Alpleri’nde kayak yaparken, kaza geçiren ve kafasını bir kayaya çarpan efsane yarış pilotu bu kaza sonrası komaya girmişti. Uzun süredir İsviçre’nin Cenevre kentindeki evinde yaşamına devamlı Schumacher, yaşanan kazadan sonradan minik iyileşme belirtileri gösterse de komada kalmaya devam etti. Schumacher’in yaklaşık 7 sene önce geçirdiği kaza beyninde bir kanamaya neden oldu. Söz konusu kanama, beyin ile beyni çevreleyen çeper aralarında oluşuyor ve beyne yaptığı zorlama sebebiyle yüksek ölüm riski taşıyor.
51 yaşındaki Schumacher’in her tarafta bir ameliyata gireceği öğrenildi. Efsane pilotun ailesi süreç her tarafında, Schumi’nin sağlık durumunu olabildiğince gözlerden uzak tuttu fakat medyanın konu üzerindeki ilgisi doğru yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Daha önce Schumi’nin çare sürecinde yer alan kardiyoloji doktoru Philippe Menasche ameliyat için; Hedef Michael’ın merkezi sinir sistemini yenilemektir. dedi.

Beyin cerrahı Dr. Nicola Acciari ise;Son 20 yılda bilim olağanüstü bir gelişme gösterdi. Oysa bu bizim hala insan beyni hakkında kısıtlı bilgimiz olması gerçeğini değiştirmez. Bu tedavinin ne getireceğini varsayım edemeyiz.ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir